Oddolne Dni Wspólnoty


(PL, EN)

02.07.2023, 11:00 – 17:00

Zapraszamy wszystkich na wspólne tworzenie i otwarcie ,,Galerii Sztuki Na Palisadzie” – chcemy aby płot który otacza Postój posłużył jako galeria sztuki ciesząca oko przechodniów! Tego dnia odbędą się również warsztaty oraz ognisko. A to wszystko odbędzie się w:
Niedzielę, 2 lipca, od 11:00 do 17:00

Zapraszamy całą wspólnotę sąsiedzką na piknik, aby zadać nam pytania, poznać nas posiedzieć i wypić razem lemoniadę. Zachęcamy do zabrania jedzenia do poczęstunku, mile są widziane dzieci oraz czworonogi 🙂
Oprócz tego, zapraszamy wszystkie osoby do stworzenia wspólnie „Galerii Sztuki Na Palisadzie”, czyli serii obrazów, grafik i sztuki, które zostaną zamontowane na palisadzie Oddolnego Centrum Społeczno Kulturalnego Postój. Otwarcie tej galerii będziemy biesiadnie świętować wraz z uroczystym, wspólnym przecięciem wstążki. Uwaga, nie trzeba mieć umiejętności artystycznych aby zrobić swoją pracę, sztuka jest dla każdego!

Przestrzeń Postój jest bezpieczna i wolna od alkoholu i środków odurzających.

Harmonogram wydarzenia przedstawia się następująco:

  • 11:00 Start wspólnego tworzenia sztuki. Przedstawimy wam materiały do tworzenia i koncepcję, wysłuchamy waszych uwag czy propozycji oraz pomysłów i zaczniemy razem tworzyć. Do godziny 16 można kontynuować swoją prace jak i brać udział w następnych atrakcjach
  • 12:00 – 13:00 Malowanie twarzy, zapraszamy najmłodszych jak i osoby dorosłe
  • 13:00 – 14:00 Warsztat języka migowego prowadzony przez grupę Zrób to Migiem
  • 14:00 – 15:00 Warsztat z cyberbezpieczeństwa inkluzywnego
  • 15:00 – 16:00 Krótki warsztat emocjonalny z doceniania
  • 16:00 Oficjalne otwarcie galerii na palisadzie!

Po otwarciu galerii rozpocznie się wspólna biesiada przy ognisku i gry towarzyskie.
Podczas wydarzenia będą dostępne stoiska z oddolnym rękodziełem oraz stoiska pomocowych, prospołecznych grup nieformalnych i organizacji.

Wydarzenie jest bezpłatne

Jednak będzie opcja wsparcia nas, wrzuceniem dobrowolnych datków do puszki, aby pokryć koszta wydarzenia.

Wezwanie do tworzenia!
Temat przewodni pierwszego sezonu to: ,,Wspólnota’’.
Galeria na palisadzie, to galeria która powstanie na frontowym płocie/palisadzie zbudowanej z drewnianych bali, ochraniających OCSK Postój po ataku faszystów. Dziennie obok niej przechodzi ponad 100 osób, a w dni wolne jeszcze więcej. Galeria powstaje by dotrzeć z oddolną, zaangażowaną społecznie sztuką do wielu nowych osób i wypełniać świat.
Przyjmujemy każdą sztukę w każdej branży formie, nie naruszającą krótkich zasad:
przyjazna dla osób w każdym wieku, czyli nie eksponująca pełnej nagości, brutalnej przemocy, przekleństw.

Warunki techniczne: sztuka musi być z materiałów wodoodpornych i trwałych takich jak:
Forma płaska: sklejka, zabezpieczona płyta meblowa, plastikowe arkusze bądź plandeki (na przykład z banerów reklamowych)
Rzeźba: Wszystko co wytrzyma wodę i słońce, oraz co będziemy mieli jak zamontować.
Możemy udostępnić ci „płótno” w formie zagruntowanej sklejki szalunkowej o dowolnych wymiarach. Możemy także pokryć twoją gotową pracę lakierem wodoodporny przed wieszaniem. Jeśli chcesz uczestniczyć w procesie zawieszania i wybierania miejsca, musisz być w OCSK Postój w niedzielę 2 lipca do godziny 15. O tym czasie nastąpi wieszanie sztuki. Oprócz przyniesienia gotowej pracy, możecie tworzyć ją od 11:00 2 Lipca podczas Dnia Wspólnoty, udostępnimy trochę farb, jednak prosimy o zabranie ze sobą materiałów jakich potrzebujecie.

Wiemy również, że możecie bać się o bezpieczeństwo w kontekście ataków które były na nasze Centrum. Robimy co w naszej mocy aby OCSK Postój było tak jak najbezpieczniejszym miejscem, jak tylko się da.
Do zobaczenia!

Oddolne Centrum Społeczno Kulturalne Postój.
Wrocław Ul. Metalowców 59b https://www.openstreetmap.org/node/10224305673
Przestrzeń bezpieczna i wolna od alkoholu i środków odurzających.

Skip to content